Palestina open cup

PALESTINA OPEN CUP 2013 POŘADATEL: FBC Štěpánkovice DATUM KONÁNÍ: 12. – 14. července 2013 Hrací doba: 2×10 minut polohrubý čas po celou dobu turnaje

POŘADATEL: FBC Štěpánkovice

MÍSTO KONÁNÍ TURNAJE: atrium ZŠ Štěpánkovice [Loc: +49° 57' 34.16", +18° 2' 24.30]

DATUM KONÁNÍ: 12. – 14. července 2013

LOSOVÁNÍ DO SKUPIN: 21. června 2013

HRACÍ PLOCHA: 1 venkovní hřiště (kategorie „noční turnaj“), 2 venkovní hřiště (kategorie „hlavní turnaj“ a „shot and save“)

OBČERSTVENÍ: zajištěno v bufetu – teplá jídla, alkoholické i nealkoholické nápoje po celou dobu turnaje

NOCLEH: stany (viz „účastnický náramek“)

CHARAKTERISTIKA KATEGORIÍ
NOČNÍ TURNAJ: 12. července od 17:00; 16 týmů; 4+1 v poli a z toho musí být min. 2 děvčata, finále kolem půlnoci – to tady ještě nebylo!
HLAVNÍ TURNAJ: 13. a 14. července; 24 týmů; 3+1 – ideální letní turnaj, co víc si přát!
SHOT AND SAVE: 13. a 14. července; 16 dvojic; soutěž v nájezdech určena pro brankáře a hráče, kteří spolu tvoří jeden tým a soupeři proti stejně složenému soupeři. Každé utkání SHOAT AND SAVE se hraje na sety. Jeden set se skládá ze tří nájezdů (samostatných střílení) na každé straně. Střelci každé dvojice vykonávají trestné střílení na brankáře druhé dvojice. Set končí, pokud střelce jedné dvojice vstřelí více branek po třech nájezdech než dvojice druhá. Utkání se hrají na dva vítězné sety. Pokud ani jedna z dvojic nevstřelí v sérii třech nájezdů více branek, pokračuje hra další sérií až do konečného rozhodnutí sady systémem „náhlé smrti“. Utkání začíná střelec týmů na základě volby po losu (kámen-nůžky-papír). Před začátkem rozhodujícího setu (případného třetího setu), provede rozhodčí los (kámen-nůžky-papír), který rozhodne o tom, která dvojice začíná samostatné střílení jako první v této rozhodující sadě.

VĚKOVÉ OMEZENÍ: muži a ženy ročník 1995 a starší (hráči a hráčky starší 15ti let a zároveň mladší 18ti let startují na turnaji pouze na výjimku, kterou uděluje pořadatel)

ROZHODČÍ: jedno utkání bude řídit jeden rozhodčí – zápasy o konečné umístění pak dva rozhodčí

DRESY: všechna družstva jsou povinna mít 1 sadu dresů s čísly

SOUPISKY: soupisky musí být před prvním utkáním vyplněny a odevzdány, po dobu turnaje jsou soupisky uzavřené, jeden hráč v průběhu turnaje nemůže nastoupit za dva týmy, v tomto případě bude utkání kontumováno a hráč vyloučen z turnaje

STARTOVNÉ (pozn. rozhodující pro určení výše startovné je den platby):
- noční turnaj – do konce května 1.000,- Kč; do konce června 1.200,- Kč
- hlavní turnaj – do konce května 1.300,- Kč; do konce června 1.500,- Kč
- shot and save – do konce května 400,- Kč; do konce června 600,- Kč
Po zaplacení je startovné vratné pouze v případě, že bude dostatečný počet náhradních týmů.

ÚHRADA STARTOVNÉHO: na účet č. 224264996/0300 – nutno do poznámek napsat o jaký tým a jakou kategorii se jedná; případně po osobní domluvě Vitu Poskočilovi nebo Adamu Wollnému

ÚČASTNICKÝ NÁRAMEK: jednotná cena 40,- Kč; náramek je povinný pro všechny účastníky turnaje; pokud hráč startuje ve více kategoriích, kupuje si jen 1 náramek; každý účastník s náramkem bude mít možnost postavit si stan v místě konání turnaje, další výhody náramku budou upřesněny

CENY:
noční turnaj: tři nejlepší družstva obdrží pohár a věcné ceny, vyhodnoceni budou nejlepší brankář, brankářka a nejužitečnější hráč, hráčka
hlavní turnaj: tři nejlepší družstva vyhrají prize money, pohár a věcné ceny, vyhodnoceni budou nejlepší brankář a nejužitečnější hráč
shot and save: tři nejlepší družstva vyhrají prize money, pohár a věcné ceny

HRACÍ SYSTÉM:
noční turnaj: 8 týmů rozděleno do 2 skupin po 4 týmech (systém ve skupině „každý s každým“), do semifinále postupují týmy na 1. a 2. místě ve skupině, poté klasický pavouk – semifinále, zápas o 3. místo, finále
hlavní turnaj: 24 týmů rozděleno do 6ti skupin po 4 týmech (systém ve skupině „každý s každým“), do osmifinále postupují týmy na 1. a 2. místě ve skupině, dále pak 4 nejlepší týmy na třetích místech, poté klasický pavouk – osmifinále, čtvrtfinále, semifinále, zápas o 3. místo, finále
shot and save: 16 týmů rozděleno do 4 skupin po 4 týmech (systém ve skupině „každý s každým“), do čtvrtfinále postupují týmy na 1. a 2. místě ve skupině, poté klasický pavouk – čtvrtfinále, semifinále, zápas o 3. místo, finále

OBECNÁ PRAVIDLA: Hraje se podle pravidel ČFbU s úpravou herního času a počtu hráčů v poli.

Remíza ve vyřazovacích bojích: Následují ihned trestná střílení do rozhodnutí (jedna série po třech aktérech, pak po jednom z každé strany až do rozhodnutí).
Hrací doba: 2×10 minut polohrubý čas po celou dobu turnaje v kategorii „noční turnaj“ a „hlavní turnaj“ (čas se zastavuje pouze při vyloučení, při vstřelení branky a na pokyn rozhodčího); je-li brankový rozdíl v zápase 5 a vyšší, poběží čas i po vstřelení branky; pořadatel turnaj si vyhrazuje úpravu hrací doby v návaznosti na časový skluz